EUROPASS pro školy v roce 2020

Vážení zástupci středních škol,

dne 5. 2. 2020 byla zpřístupněna databáze Europass – dodatků k osvědčení https://edo.europass.cz/#tab3 ke stahování dodatků s aktuálním školním rokem 2019/2020.

Dovolujeme si upozornit na dvě změny v databázi a dodatcích:

  • Na všech dodatcích byl změněn název, adresa a razítko instituce -  tj. Národní ústav pro vzdělávání na nově vzniklý Národní pedagogický institut ČR (NPI ČR) a také podpis ředitelky NPI ČR (Mgr. et Mgr. Helena Plitzová)
  • V Nastavení aktuálního školního roku (které je nutné vyplnit při prvním přihlášení do databáze) již není možnost objednání hlavičkového papíru (zrušení možnosti objednávek a distribuce hl. papíru bylo komunikováno v loňském roce). V Nastavení nyní vyplňujte celkový počet absolventů, kterým budete chtít dodatek k osvědčení v daném školním roce vydat, v jakých jazycích (ČJ, AJ, NJ, FJ) a zda dodatek vydáváte elektronicky.

Vše ostatní zůstává nezměněno.

Po vyplnění formuláře „Nastavení pro aktuální školní rok“ máte přístup k dodatkům všech oborů a dodatky ke svým oborům si můžete kdykoliv během roku vyhledat a stáhnout.

Pokud v databázi nenajdete dodatek k požadované formě studia nebo v požadované jazykové verzi, zažádejte si o něj přes online formulář přímo v databázi (pod seznamem oborů zde: https://edo.europass.cz/edoa/chybi/)